Kanał na YouTube 0
Kanał na YouTube

Witajcie smakosze słodkości Marlenka!

Właśnie powstał mój kanał firmowy na YouTube, nazwany Marlenka Polska.

Obejrzycie na nim jak powstają uwielbiane przez Was produkty Marlenka. Zobaczycie też sklep firmowy producenta. Dowiecie się również m.in wielu ciekawostek o przewodnim produkcie, tj. miodowniku 800g.

Będzie mi niezmiernie miło, jak zasubskrybujecie kanał i na bieżąco będziecie do niego zaglądać.

Zapraszam do oglądania.

Arek

Historia mojej firmy 0
Historia mojej firmy

Witajcie!

Dzisiaj opowiem Wam jak to się zaczęło u mnie.

Zaraz po studiach pracowałem w korporacjach jako Przedstawiciel Handlowy. Zawsze o tym marzyłem. Jednak rzeczywistość nie była aż taka różowa. Wieczne podnoszenie planów, coaching, ogromne wymagania co do sprzedaży pakietów promocyjnych, itp. Zaczęło mnie to strasznie denerwować.

Aż pewnego dnia w 2005 roku odwiedził mnie mój kolega z podstawówki. Zapytałem co u niego, a on odpowiedział mi, że właśnie wraca z trasy, gdzie sprzedawał nowość z Czech, miodownik Marlenka. Opowiedział mi o właścicielu. Pokazał produkt zapakowany. Powiem szczerze. Byłem zafascynowany.

Po kilku dniach umówiliśmy się na spotkanie u jednego z jego klientów, gdzie po raz pierwszy skosztowałem to ciasto. Zakochałem się w miodowniku od razu. Głupio mi było zapytać kolegi, czy chciałby odstąpić ten biznes. 

Aż w końcu po jakimś czasie (delikatnego podpytywania) kolega stwierdził, że z braku czasu nie jest w stanie rozwinąć sieci sprzedaży. On w tym momencie działał również w  innych branżach. Zaoferował mi współpracę. Domyślacie się zapewne jaka była moja reakcja. Oczywiście od razu się zgodziłem. Trochę było to wtedy szalone, ale porzuciłem pracę na etacie na rzecz 100% poświęcenia się Marlence. Moja żona nie była tym zachwycona, ponieważ nie mieliśmy oszczędności, a właśnie wzięliśmy ślub. Ja jednak wierzyłem mocno, że to musi się udać.

Na początku popełniałem jednak wiele błędów. Między innymi rozkroiłem ciasto na wiele małych kawałków i z takim produktem chodziłem po lokalach gastronomicznych wokół Rynku w Krakowie, aby właściciele mogli degustować ciasto i od razu kupić. Wyobrażałem sobie, że to tak działa. I co? Oczywiście w rzeczywistości było inaczej. Metodą prób i błędów po kilku miesiącach odkryłem grupę docelową z rynku gastronomicznego (kawiarnie w centrach handlowych, bufety w szpitalach, sale zabaw, itp.). Siłą napędową mojego biznesu okazała się trasa ze Śląska do Warszawy, a konkretnie restauracje i bary umiejscowione przy "Gierkówce". To był strzał w dziesiątkę. Cechy Marlenki okazały się idealne dla ich właścicieli. Miodowniki zastąpiły zeschnięte pączki, które wtedy oferowali. Jak już jechałem do Warszawy, to postanowiłem również i tam podziałać. Każdego roku zaczęło przybywać coraz więcej klientów.

Dzisiaj moja firma obsługuje kilkaset lokali gastronomicznych w całej Polsce, sklepy tradycyjne. Prowadzi również sklep internetowy TopSlodycz.pl

 

Zachęcam do zakupów.

Sklep internetowy: topslodycz.pl

Strona firmowa: tortmarlenka.pl, marlenkapolska.pl

FB: facebook.com/marlenkapolska

IG: instagram.com/marlenka_polska

YT: youtube.com/marlenka polska

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl